První základy skupiny vznikly v den údajného konce světa – 21.12.2012, kdy se kluci poprvé sešli v Plzni na základě inzerátu na internetu. Sešli se tak dvě party, Dan Hudček a Honza Boček z Rakovníka a na druhé straně Jakub Svoboda a Vojtěch Marton z Plzně. Zpočátku se kapela jmenovala Ember´s Bridge, hrála punk rock a zkoušela v Plzni v podkroví starého vlakového nádraží na mostě Ivana Magora Jirouse. Dan s Honzou dojížděli do Plzně třikrát týdně.

"Zkoušeli jsme většinou od sedmé, osmé hodiny až do kdy to šlo a domů se vraceli třeba ve 2 ráno, druhý den jsme šli do práce. Protože místnost byla na staré půdě, v zimě se tam teplota pohybovala okolo nuly a zpočátku byla zkušebna v dezolátním stavu, ale sami jsme si ji dali do kupy a celou opravili.“ Kluci odehráli během roku několik desítek koncertů hlavně v Plzni, Praze a Rakovníku a získali cenné zkušenosti. Po zhruba roce nastaly ale neshody mezi bubeníkem Kubou a zbytkem kapely a zanedlouho Kuba kapelu opustil.

 

Kluci zůstali bez bubeníka a zkušebny, proto se přesunuli do nové v Rakovníku. Během pár měsíců se ke kapele přidal nový bubeník Vojta Košař. V té době začala nová éra kapely, kdy poprvé začala do své hudby přidávat prvky elektroniky, moderního rocku a vydala své první EP s názvem Broken Limits nahrané na Slovensku u známého producenta Jimiho Cimbaly.

Zároveň skupina vydala klip k singlu Balance a odehrála dalších desítky koncertů a soutěží, jak v klubech tak na festivalech. Mezi její největší úspěchy patřilo umístění v top 10 soutěže GBOB Czech Republic, kde se zúčastnila republikového finále, druhé místo v soutěží rádia Kiss, několikatýdenní prvenství v hitparádě rádia Relax a předskakování několika předním českým kapelám. Tato etapa trvala zhruba další rok, po němž z kapely odešel i Honza z důvodu odjezdu do Austrálie. V roce 2016
 kapela změnila název na Realita a začala tvořit česky. Kluci nějakou dobu zůstali ve třech a vydali svůj první singl s klipem, který se jmenoval „Skrýš“ a spolupracovali na něm se známými jmény jako je Viktor Dyk (hudební produkce) nebo Michal „Kunes“ Kováč (režie a scénář). Po roce fungování ve třech, se ke kapele přidává Martin Dufek, který doplňuje post frontmana.

V roce 2018 Realita začíná natáčet své debutové album s názvem "Private Show" v Pražském Rooftop studiu u Ondry Žatkuliaka. Většinu písniček si kluci produkují sami, s některými pomáhá právě Ondra. Deska vyšla v dubnu 2019.

BIO